Науковці Королівського коледжу Лондона заявили, що вакцинація проти COVID-19 вдвічі знижує ймовірність перенесення затяжного коронавірусу, інформує BBC
Вони проаналізували дані, зібрані з британського додатка Zoe Covid Study, який відстежує симптоми, про які повідомляли люди, а також вакцини та тести.
Вчені проаналізували з грудня 2020 року по липень 2021 року стан здоров’я понад 1,2 мільйонів осіб, які отримали одне щеплення проти коронавірусу та 971 504, які отримали дві дози вакцини.
Відповідно до результатів дослідження, тільки 0,2% або 2370 осіб повідомили, що інфікувалися COVID-19 після повної вакцинації.
З них 592 повністю вакцинованих людей, які хворіли коронавірусом, лише 31 (5%) людина зазначила, що мали симптоми тривалого COVID-19 впродовж 28 днів або більше після здачі позитивного тесту.
У невакцинованої групи осіб цей показник становив близько 11%
Дослідники також виявили, що деякі люди більш схильні до ризику захворіти на COVID-19 попри вакцинацію, ніж інші, а саме, люди похилого віку та люди, які живуть у малозабезпечених районах. Особливо це стосувалося людей, які зробили лише одне щеплення проти коронавірусу.
Як повідомлялося раніше, Київська школа економіки (KSE) зазначила, що Україні варто наростити темпи вакцинації від коронавірусу, щоб встигнути щепити до кінця року 70% дорослого населення. Нинішні темпи вакцинації досі залишаються більш ніж удвічі нижчими за необхідний рівень для виконання нацплану щодо вакцинації.
Нагадаємо, 20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій. Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 5 452 125 українців, з них повністю імунізовані 3 906 070 людей.
На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.