Вчені заявили про те, що польоти на Марс піддадуть астронавтів, які беруть у них участь, тривалій дії космічної радіації, яка негативно впливає на нейрони мозку людини. Висновки вчених були опубліковані в журналі Scientific Reports.
Як відзначають дослідники, вплив космічної радіації особливо сильно впливає на здатність мозку вирішувати складні завдання, що небезпечно для астронавтів у разі виникнення критичних ситуацій на борту.
У ході дослідження вчені спостерігали за мишами і встановили, що радіація впливає на кору головного мозку і гіпокамп. Більш того, миші демонстрували помітні погіршення здатності вирішувати складні завдання через три та шість місяців після опромінення. Дослідники відзначають, що у гризунів послаблювалися різні види пам'яті, дослідницька активність і підвищувалася тривожність.
Раніше голова компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск заявив про те, що перша ракета з екіпажем на борту буде відправлена на Марс в 2024 році, відправити перший корабель на Марс компанія планує у 2018 році.
NASA планує здійснити пілотований політ до Червоної планети до 2030 року.
20 грудня вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.
Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.
Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.