Дослідники Корейського передового інституту науки і технологій (KAIST) у місті Теджон на південний захід від Сеула розробили електронне чорнило для татуювання, виготовлене з рідкого металу та вуглецевих нанотрубок, яке функціонує як біоелектрод. Підключений до пристрою електрокардіограми (ЕКГ) або іншого біосенсора, він може надсилати на монітор дані про частоту серцевих скорочень пацієнта та інші життєво важливі показники, такі як глюкоза та лактат, пише Reuters.
Зрештою дослідники прагнуть відмовитися від біосенсорів.
«У майбутньому ми сподіваємося підключити бездротовий чіп, інтегрований із цими чорнилами, щоб ми могли спілкуватися або передавати сигнал між нашим тілом і назад до зовнішнього пристрою», — сказав керівник проекту Стів Парк, професор матеріалознавства та інженерії.
Такі монітори теоретично можуть розташовуватися де завгодно, включно з домівками пацієнтів.
Чорнило є неінвазивним і складається з частинок на основі галію, м’якого сріблястого металу, який також використовується в напівпровідниках або в термометрах. Прикрашені платиною вуглецеві нанотрубки допомагають проводити електрику, забезпечуючи довговічність.
«Коли його наносять на шкіру, навіть після тертя татуювання не знімається, що неможливо з рідким металом», — сказав Пак.
Нагадаємо, нещодавно в США розробили робота для допомоги пацієнтам з деменцією.