Археологи підтвердили істинність легенди про мученицьку смерть шведського короля Еріка Святого. Про монарха не залишилося жодних свідчень, крім сформованих вже після його смерті легенд, які виявилися правдивими. Про результати огляду рештків короля повідомляється в прес-релізі Уппсальського університету.
Згідно до легенди, Ерік був добрим і справедливим правителем, вірним християнином, організував хрестовий похід проти фінів. У 1160 році його вбив датський лорд з метою зайняти його трон.
Рештки короля були вперше витягнуті з усипальниці в 1946 році, а в 2014 році був проведений їхній повторний аналіз. Дослідження дозволили вченим встановити генеалогію, дієту, спосіб життя і подробиці смерті монарха.
Радіовуглецевий аналіз кісток підтвердив дату смерті Еріка. Рештки належать чоловікові у віці 35-40 років, зростом 171 сантиметр. Ерік не страждала остеопорозом - навпаки, щільність кісткової тканини виявилася на 25% вищою, ніж у сучасних шведів середнього віку. З'ясувалося також, що король володів потужною статурою, добре харчувався і вів фізично активний спосіб життя.
Дослідники також встановили, що значну частину раціону короля становила прісноводна риба, а значить, Ерік дотримувався основних церковних постів.
Згідно з легендою, вороги оточили короля, завдали йому безліч ударів, потім над напівживим королем жорстоко знущалися і відрубали йому голову. Вчені виявили як мінімум дев'ять слідів від ударів, сім з яких припали на нижню частину тулуба Еріка. По всій видимості, король носив кольчугу, яка захистила груди та ребра, але залишила ноги відкритими. Один із шийних хребців виявився розрубаним - цього не можна було зробити, не знявши кольчугу (тобто під час бою). Цей факт вказує на перерву між бійкою та смертю короля - під час якої Еріка мучив натовп.
Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили імовірну гробницю Сулеймана Пишного. Усипальниця побудована на місці намету Сулеймана, в якому він помер під час облоги фортеці Сигетвара. Про знаходження ймовірної усипальниці Сулеймана свідчать об'єкти, знайдені під час розкопок, але для остаточного підтвердження знахідки необхідно провести подальші дослідження.