UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під поверхнею Плутона може існувати стародавній океан – вчені

Геологічна активність Плутона може бути наслідком часткового танення океану карликової планети.

Вчені з Браунівського університету заявили про те, що геологічна активність, яку дослідники ніяк не очікували відкрити на давно остиглому Плутоні, може живити енергію від океану, який розташований під поверхнею карликової планети. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Geophysical Research Letters.

Як заявляють автори статті, останні глобальні зміни на Плутоні стали наслідком невеликого збільшення його обсягу. За допомогою комп'ютерного моделювання вчені визначили, що якщо підземний океан Плутона промерз повністю, то крижана оболонка Плутона повинна мати сукупну потужність понад 260 кілометрів.

Читайте також: Поверхня супутника Плутона Нікти вкрита водним льодом – вчені

В таких умовах підповерхневий океан повинен був замерзати в незвичайну – для звичайних земних умов – форму льоду II. Звичний нам лід Ih з гексагональною кристалічною решіткою повинен переходити в тригональный лід II. Однак його щільність приблизно на чверть вища, ніж у Ih. Тому такий процес повинен викликати не збільшення обсягу, а стиск планети, проте спостереження свідчать саме про розширення.

На думку вчених, це свідчить про те, що лід ІІ на Плутоні не утворюється, а його підземний океан існує і на сьогоднішній день.

Раніше вчені заявили про те, що в атмосфері Плутона можуть існувати хмари.