UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під Лувром встановили новий прискорювач часток

Прискорювач буде використовуватися для аналізу творів мистецтва.

Під Лувром встановили оновлений "художній" прискорювач часток, який буде використовуватися для аналізу творів мистецтва, повідомляє Phys.org.

Наголошується, що прискорювач AGLAE довжиною 37 метрів буде використовуватися для визначення автентичності картин та інших творів мистецтва, які були виготовлені з використанням натуральних матеріалів.

"До теперішнього часу ми майже не вивчали картини з Лувру або інших музеїв з тієї причини, що ми побоювалися, що пучок частинок може пошкодити їхні фарби і змусити їх змінити колір", - заявила Ізабель Палло-Фроссар, директор Центру вивчення та реставрації музеїв Франції в Парижі.

Прискорювач розганяє протони і ядра гелію до швидкості 20-30 тисяч кілометрів на секунду і бомбардує об'єкт, який починає випускати випромінювання, яке потім можна проаналізувати.

Наголошується, що старий прискорювач часток, який був встановлений у Луврі у 1988 році, міг працювати тільки по 8-10 годин на добу, новий ж зможе функціонувати цілодобово.

Раніше дослідники розкрили механізм, який дозволяє давньоримським бетону зберігати міцність, через що споруди часів Стародавнього Риму зберегли форму навіть через дві тисячі років.