UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи знайшли в Китаї останки гігантського ракоскорпіона віком 400 мільйонів років

Це перший міксоптерид з суперконтиненту Гондвана.

Вчені з Нанкінського інституту геології і палеонтології виявили в селищі Сюшань на півдні Китаю скам'янілості найдавнішого морського скорпіона, який жив на Землі 435 мільйонів років тому. Як повідомляє Naked science, це перший ракоскорпіон з суперконтиненту Гондвана.

Евріптериди або ракоскорпіони - загін викопних членистоногих. Серед його сімейств - Mixopteridae, в яке входили доволі великі істоти, які зовні нагадують скорпіонів. У них були довгі колючі кінцівки, які використовувалися для полювання.

На даний момент вченим відомо про чотири види двох родів, які описали ще 80 років тому. Це Mixopterus kiaeri з Норвегії, M. multispinosus з Нью-Йорка, M. simonsoni з Естонії, а також Lanarkopterus dolichoschelus з Шотландії. Всі вони жили в силурійському періоді, причому виключно на території палеоконтінента Лавруссія, що утворився після колізії Північно-Американської та Східно-Європейської платформ під час каледонського орогенезу.

Описаний в ході нового дослідження Terropterus xiushanensis - перший ракоскорпіон з суперконтиненту Гондвана.

Довжина молодих ракоскорпіонів досягала метра, а дорослі особини виростали ще більшими. Дослідники вважають, що ці хижаки займали високе положення в харчовому ланцюгу під час відсутності великих хребетних, які могли б скласти їм конкуренцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Палеонтологи знайшли сліди мозку тварини віком 310 мільйонів років

Раніше шестирічний Джуліан Гагнон під час прогулянки по парку Dinosaur Hill Nature Preserve в Мічигані знайшов зуб древнього мастодонта. Вік знахідки оцінюється в 12 тисяч років.