UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи знайшли в Африці новий вид вимерлих хижих рептилій

У рептилії були «зуби, схожі на акулячі».

Міжнародна група вчених виявила скам'янілості Xenodens Calminechari, вимерлої морської рептилії з «зубами, схожими на акулячі». Як повідомляє «Новое время», рептилія жила на Землі 72-66 мільйонів років тому.

Останки були знайдені в фосфатному басейні Улен Абдун, на захід від гір Середнього Атласу. Назва рептилії складається з двох слів: «Xenodens», що  грецькою означає «дивний зуб», і «Calminechari», фонетична транскрипція слів «як пила» по-арабськи.

Дослідники вважають, що зуби Xenodens Calminechari унікальні, «на відміну від зубів будь-який інший рептилії». Ймовірно, завдяки таким незвичайним зубам, рептилія могла схопити здобич, набагато більшу за себе.

«Короткі, стислі з боків і зазубрені зуби утворюють лезо, яке нагадує пилку. Спеціалізований зубний ряд передбачає раніше невідому стратегію харчування, яка, ймовірно, включала ріжучі рухи для вирізання шматків з великої здобичі», - заявили вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Палеонтологи визначили довжину тіла однієї з найбільших акул юрського періоду

Раніше вчені з Китаю і Канади виявили новий вид стародавньої рептилії з унікальною анатомією. Цей хижак жив на Землі близько 240 мільйонів років тому, плавав на мілководді і повільно підбирався до своєї жертви за допомогою «поплавка».