Палеонтологи виявили в Чехії скам'янілі останки трилобіта, який сильно постраждав в сутичці з ракоскорпіоном. Незважаючи на те, що членистоноге втратило більшу частину тіла і ока, воно змогло вижити і навіть частково відновитися, повідомляє Naked science.
Трилобіти з'явилися близько 500 мільйонів років тому, а вимерли приблизно 250 мільйонів років тому. В цьому часовому проміжку ці членистоногі процвітали, на сьогоднішній день відомо тисячі видів цих тварин, останки яких знаходять повсюдно.
Чеські палеонтологи знайшли останки трилобіта, які віднесли до виду Dalmanitina socialis і датували віком 450 мільйонів років. Знайдений зразок виявився дуже незвичайним: перед загибеллю членистоноге отримало сильні травми. Так, в скам'янілості збереглася тільки потужна голова з глибокими шрамами на панцирі і одним перекошеним оком.
Вчені відзначають, що такі травми звичайно смертельні, але цей трилобіт зміг вижити і навіть частково регенерував втрачене око. «Зміщене назад, в неправильному напрямку, з доволі неправильною організацією лінз, це все ж таки був цілком функціональний орган», - пишуть автори роботи.
На думку дослідників, рани трилобітів залишив ракоскорпіон. Ці тварини були віддаленими родичами сучасних мечоносців, але зовні нагадували величезних напівскорпіонов - напівраків. Харчувалися ці тварини трилобітами, тому вчені вважають, що на рани знайденого членистоногого були залишені клешнями ракоскорпіона.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше палеонтологи знайшли на доісторичної майданчику в Каталонії щелепну кістку, яка належала динозавру раніше невідомого виду. Динозавр Portellsaurus sosbaynati був розміром з автобус і мав гострі, як бритва, кігті.