UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи визначили довжину тіла однієї з найбільших акул юрського періоду

Довжина тіла акули досягала 2,5 метрів.

Вчені з Австрії та Швеції описали скелет доісторичної акули Asteracanthus, який добре зберігся. Виявилося, що довжина її тіла досягала 2,5 метрів, що робить акулу однією з найбільших для свого часу, повідомляє Naked science.

Цей вид відомий від девону до крейдяного періоду, тобто, він існував від 416 до 70,6 мільйона років тому. Але докладні скелети цих акул поки виявлені не були: знаходили в основному їхні зуби, оскільки хрящовий скелет зберігається дуже погано.

Тепер же такий скелет знайшли в Баварії, його вік вчені оцінюють в 150 мільйонів років. Завдяки знахідці дослідники змогли достовірно визначити розмір тіла акули.

Тулуб і плавники були покриті шкірними зубчиками, морда виявилася короткою і тупою, а рот - широким. Риба також мала дві пари головних шипів. Кілька рядів зубів функціонували одночасно: передній, ймовірно, служив для захоплення здобичі а бічні і задні дробили її на дрібні частини.

Плавці на тілі при цьому влаштовані таким чином, що вчені припустили: астераканти були доволі повільними плавцями. При цьому вони, ймовірно, залишалися активними хижаками, які полювали на найрізноманітніших тварин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені з'ясували, чому вимерли жахливі вовки

Раніше біологи з Гавайського Інституту морської біології прийшли до висновку, що самки китових акул є найбільшими рибами. Довжина їхнього тіла може досягати 14,5 метрів.