UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи виявили останки нового виду викопних морських хижаків

Мезозаври досягали восьми метрів в довжину і орієнтувалися за допомогою дотику і чутливого язика.

Вчені з Марокко, Франції і Великої Британії виявили в Марокко останки мезозавра невідомого виду роду Pluridens. Як повідомляє Naked science, ці стародавні ящери орієнтувалися за допомогою дотику і чутливого язика.

Мезозаври населяли теплі мілководдя в кінці епохи домінування динозаврів. Вони успішно тіснили конкурентів, але зникли разом з нелітаючими динозаврами. Сьогодні останки мезозаврів знаходять в пустелях на півночі Африки, які в давнину були покриті водою.

Тепер же дослідники знайшли щелепи і пару майже повних кісток черепа мезозавра нового виду. Останки вказали, що це був надзвичайно великий хижак, довжина тіла якого могла досягати восьми метрів.

У мезозавра були витягнуті щелепи, всіяні безліччю зубів - крихітних і вигнутих. Такі зуби свідчать про те, що хижак полював на порівняно дрібних і рухливих жертв - рибу і головоногих. Судячи з величини очних отворів, хорошим зором цей ящір не відрізнявся і бачив гірше більшості своїх родичів. Однак численні отвори для черепних нервів, що виходять на поверхню, показують, що тварина могла орієнтуватися, відчуваючи слабкі зміни тиску і струмів води.

Подібний підхід характерний для сучасних морських змій, тому новий вид назвали Pluridens serpentis («багатозубий змієподібний»). Ймовірно, йому доводилося полювати в темряві або на глибині. Можливо також, що у мезозавра був довгий роздвоєний язик, який допомагав йому виявляти хімічні сигнали в воді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Longrich et al., 2021

Читайте також: Палеонтологи виявили в Аргентині череп страшного рогатого динозавра

Раніше вчені виявили в Альбукерке, штат Нью-Мексико, останки давньої акули, яка мешкала на Землі 300 мільйонів років тому. Аналіз її зубів показав, що вона належала до нового виду цих гігантських хижаків.