UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи виявили найбільш ранній приклад соціальної поведінки у ссавців

Зразки соціальної поведінки у ссавців датували періодом 75 мільйонів років тому.

Палеонтологи з Вашингтонського університету і Музею природної історії і культури імені Берка виявили найдавніші сліди соціальної поведінки у ссавців. За їхніми словами, зразки такої поведінки датуються періодом ще 75 мільйонів років тому, повідомляє Naked science.

Соціальна поведінка - це взаємодія двох і більше особин в популяції. Вважається, що у ссавців вона вперше виникла після загибелі динозаврів. В основному вона зустрічалося у плацентарних - підкласу ссавців, до якого входять і люди. Тепер же вчені знайшли ознаки соціальної поведінки у ссавців ще за часів динозаврів і належать вони зовсім іншому підкласу.

«Коли виникла соціальна поведінка і у яких видів ссавців вона спостерігалася, залишається відкритим питанням еволюції - в основному через фрагментарний літопис скам'янілостей мезозойських ссавців. Проте скам'янілості, що добре збереглися, можуть дати уявлення про ці більш швидкоплинні аспекти поведінки ранніх ссавців. Ми повідомляємо про виявлення в штаті Монтана зразків багатогорбкуватих Filikomys primaevus з верхньої крейди, віком близько 75,5 мільйона років », - заявили вчені.

Багатогорбкозубі, або багатогорбкуваті - загін вимерлих ссавців з підкласу алотерії. Це невеликі ссавці, що нагадують гризунів, які жили в пізню крейжу, періоди епохи динозаврів. Filikomys primaevus можна перевести як «юна, доброзичлива миша».

Описувані скам'янілості являють собою найбільш повний скелет ссавців мезозою, який коли-небудь був виявлений в Північній Америці. У групових похованнях були знайдені кістки 22 дорослих і молодих особин. З цього вчені припустили, що тварини жили колоніями і спільно рили нори.

«Оскільки люди соціальні, ми схильні думати, що соціальність - наша унікальна риса. Але тепер ми можемо бачити, що соціальна поведінка ссавців йде корінням далеко в минуле. Багатогорбкуваті - одні з найдавніших ссавців. Вони вимерли протягом 35 мільйонів років, проте в пізньому крейдяному періоді, мабуть, ще взаємодіяли групами, подібними до тих, що ми зустрічаємо серед сучасних ховрахів», - зазначили вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені зареєстрували рекорд затримки дихання серед тварин

Раніше вчені з Празького університету наук про життя провели серію експериментів, які допомогли їм довести, що собаки дійсно можуть орієнтуватися по лініях геомагнітного поля Землі. За словами дослідників, це допомагає їм рухатися по більш короткому маршруту в погано знайомій місцевості.