UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи розповіли, чому вимерли мегалодони

Через зміни клімату дитинчата гігантських акул були позбавлені звичного середовища для зростання.

Вчені з Іспанії та Великої Британії з'ясували, чому вимерли стародавні гігантські акули мегалодон. За їхніми словами, вони залишали своїх дитинчат на мілководді, де було тепло, багато їжі і мало хижаків. Але через зміни клімату потомство мегалодонів почало переживати не найкращі часи, повідомляє Naked science.

Мегалодони вважаються одними з найбільших риб всіх часів. Їхня довжина могла досягати 15 метрів, а вага - від 35 до 37 тонн. Довгий час вони були справжніми «королями» океанів, і тим дивніше, що вони вимерли. У вчених немає єдиної думки про те, чому це сталося. Вважається, що на виживання цих риб могли вплинути зміни клімату або поява зубастих китів, які полювали зграями і мали більш розвинений мозок.

У ході нового дослідження вчені показали, що мегалодони залишали своє потомство на мілководді. В процесі дозрівання риби йшли все далі в море. Але щоб стати повноцінною дорослою особиною мегалодону було потрібно близько 25 років.

У міру того як клімат ставав все сухішим і холоднішим, таких дрібних і теплих ділянок теж ставало все менше, і молоді мегалодони могли почати вимирати. Такі висновки вчені зробили на основі аналізу зубів цих тварин, виявлених в Чилі, Перу, США і Панамі. Ці зуби, як вважають дослідники, належали молодим акулам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Палеонтологи знайшли паразитів в кістках динозавра

Раніше вчені з Університету Де Поля провели порівняння розмірів і форми зубів всього загону ламнообразних акул, включаючи 15 сучасних видів, таких як велика біла, і 13 викопних, таких як мегалодон. Вони прийшли до висновку, що великі розміри цих риб обумовлені теплокровностью і практикою поїдання своїх побратимів ще в утробі.