UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи виявили в бурштині рештки стародавніх птахів

Вік знайдених зразків складає близько 100 мільйонів років.

Вчені вперше виявили в бурштині рештки птахів крейдяного періоду. До цього пір'я тварин цього періоду вдавалося вивчити лише за мізерними джерелами, за якими не можна було встановити ніяких подробиць, включаючи видову приналежність їхнього володаря. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.

Дослідники виявили на північно-заході Бірми зразки стародавнього бурштину віком близько 100 мільйонів років. Зразки містили в собі пір'я і кісткові рештки - кістки крила, включаючи гострі кігті для того, щоб чіплятися за дерева. Пір'я частково зберегли своє початкове забарвлення: світлу нижню сторону крила, бліді плями на темно-коричневому тлі решти. Структура і анатомія крила не змінилися з крейдяного періоду і є такими ж, як у сучасних птахів.

Читайте також: Палеонтологи розкрили секрет виживання при масовому вимиранні

Виявлені птахи були менше колібрі і, на думку дослідників, є пташенятами представників енанциорнисів, обширної групи птахів, які ще зберігали зуби і домінували у крейдяному періоді.

Раніше палеонтологи знайшли останки гігантського стародавнього крокодила, "каролінського м'ясника". Тварина, яка жила 231 мільйон років тому, можливо, була найсмертоноснішою істотою на Землі до еволюції найбільших динозаврів.