Палеонтологи виявили в штаті Невада в США скам'янілі рештки риби-надхижака, яка жила на початку тріасового періоду, близько 252-247 мільйонів років тому. Про свою знахідку вчені повідомили в Journal of Paleontology.
Описаний авторами ви, який отримав назву Birgeria americana, жив на початку тріасового періоду, незабаром після масового вимирання.
Близько 252 мільйонів років тому на Землі відбулося найвідоміше на сьогоднішній день масове вимирання. Приблизно за 60 тисяч років зникло 96% видів морських тварин, близько 73% видів наземних хребетних і близько 83% видів комах. По масовому пермському вимиранню проведена межа між пермським і тріасовим геологічними періодами.
Довжина виявленого виду риб риб становила приблизно 1,8 метра. Судячи за трьома рядами великих зубів, що досягали у довжину двох сантиметрів, риби були надхижаками, і, ймовірно, наздоганяли здобич і розривали її на шматки, а не заковтували цілком. Дослідники відзначають, що мабуть, температура води в низьких широтах, де мешкали риби, навіть на початку тріасу не перевищувала 36 градусів Цельсія - фізіологічної межі, після якого ікра риб перестає нормально розвиватися.
Раніше палеонтологи знайшли останки гігантського стародавнього крокодила, "каролінського м'ясника". Тварина, яка жила 231 мільйон років тому, можливо, була найсмертоноснішою істотою на Землі до еволюції найбільших динозаврів.