UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи виявили перших "рогатих" мурах

Знайдені мурахи мали бойові "ріжки".

Палеонтологи виявили у відкладеннях бурштину крейдяного періоду раніше невідомий вид мурах. На відміну від своїх одноплемінників, знайдені мурахи мали справжні бойові "ріжки". Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Cell.

За даними дослідників, це перший з відомих видів мурах, який має "ріг", розташований на голові. Чутливі волоски, які розташовувалися на нижній поверхні, свідчать про те, що "ріг" представляв собою потужну бойову зброю. Подібні волоски є на щелепах інших мурах – вони дозволяють їм швидко зімкнутися на жертві.

Читайте також: Палеонтологи виявили невідомі раніше викопні водорості

Наявність такого "рога" свідчить про те, що даний вид стояв осібно в сімействі Formicidae і міг еволюційно розійтися з іншими за сотні мільйонів років до того, як одна з таких мурах застигла в бурштині. На думку дослідників, "ріг" свідчить про вузьку харчову спеціалізацію виду. Судячи з анатомії рогу і щелеп, які піднімаються високо над "лобом", як леза гострих і небезпечних кос, ці мурахи були небезпечними хижаками і могли харчуватися великими комахами.

Вчені припускають, що виявлений вид відносився до вимерлої підродини Haidomyrmecini, – одних з перших справжніх справжніх хижаків.

Раніше повідомлялося про те, що палеонтологи описали найстарішу нервову систему в світі. Вік скам'янілостей, в яких вона була знайдена, становить 520 мільйонів років. Виявлені в Південному Китаї останки належали представникам кембрійського періоду, що породили членистоногих, включаючи комах, павуків і ракоподібних. Істота під назвою Chengjiangocaris kunmingensis володіла сегментованим тілом, декількома парами ніг і головою у формі серця. Довжина тіла викопної істоти сягала 10 сантиметрів.