UA / RU
Підтримати ZN.ua

Палеонтологи описали викопне чудовисько з безліччю щупалець у роті

Істота мешкала на Землі 518 мільйонів років тому.

Вчений Якоб Вінтер з Університету Брістоля помітив в лабораторії палеобіології Університету Юньнані останки викопного чудовиська, рот якого був усіяний безліччю дрібних щупалець. Як повідомляє "Популярная механика", істота під назвою Daihua sanqiong жила на Землі 518 мільйонів років тому.

Розміром приблизно з половинку доларової купюри, придатки в формі пелюсток навколо пащі стародавньої істоти були покриті великими волосками - віями, які служили для захоплення здобчиі і доставки її до ротового отвору. Всього в пащі істоти знаходилося 18 щупалець.

На думку дослідників, волоски можуть вказувати на те, що чудовисько було предком сучасних реброплавів - "желатинових крапель", які позбавлені скелета, але мають довгі щупальцями для полювання.

Раніше вчені вважали, що реброплави - один з перших видів складних організмів, які з'явилися на Землі і майже не змінилися за мільйони років. Однак тепер палеобіологи відзначають незвичайне подібність Daihua sanqiong з сучасними реброплавами і вважають, що це їх прямі предки. Тонкі вії реброплавів розташовані в вісім ярдів по периметру тіла, і їхні хвилеподібні рухи допомагають тваринам пересуватися у воді.

Дослідники припускають, що вії стали результатом еволюційної адаптації щупалець. За 500 мільйонів років вони ставали дедалі тоншими, а ротовий отвір вивернулася назовні.

Раніше палеонтологи виявили в Кенії останки, які належали найменшій людиноподібній мавпі в історії. Представники виду Simiolus minutus мешкали на Землі 12,3-12,56 мільйони років тому, а вага їхнього тіла досягала 3,5 кілограмів.