UA / RU
Підтримати ZN.ua

Падіння метеоритів вибивають з Місяця воду – вчені

Вода розташовується на глибині близько восьми сантиметрів.

Вчені з NASA і Університету Джона Хопкінса заявили про те, що метеорити, які падають на поверхню Місяця, викидають в його атмосферу водяний пар. Як повідомляється на сайті агентства, це відкриття дозволить дослідникам краще зрозуміти історію води на супутнику Землі.

У ході дослідження вчені проаналізували дані, зібрані апаратом Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer (LADEE). Це роботизований апарат, який знаходився на орбіті Місяця в 2013-2014 роках і збирав дані про його тонку атмосферу. Він зумів зібрати дані про кількість ключових летких речовин, у тому числі метану, гелію, неону, аргону та інших. Крім того, в ході місії зонд зробив 743 вимірювання кількості молекул води і гідроксильних груп OH.

Дослідники відзначають, що зазвичай в атмосфері супутника Землі практично не міститься води, але коли він проходить крізь один з метеоритних потоків, виділяється достатня кількість водяної пари для того, щоб апарати могли його зафіксувати. На думку дослідників, вода розташовується на глибині близько восьми сантиметрів під поверхнею Місяця.

Вимірювання показали, що концентрація води в місячному ґрунті становить 200-500 частин на мільйон або від 0,02 до 0,05% маси. Це набагато менше, ніж в найбільш сухому грунті на Землі. Оскільки місячний грунт досить пухкий, навіть крихітний метеорит може викликати "вибух" водної пари.

Раніше вчені заявили про те, що на Місяці можливі "місяцетруси". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.