UA / RU
Підтримати ZN.ua

Падіння метеоритів створило сприятливі умови для виникнення життя на Землі – вчені

Діаметр деяких метеоритів досягав 100 кілометрів.

Палеонтологи з Південно-Західного науково-дослідного інституту запропонували свою модель того, як на Землі могли виникнути сприятливі умови для зародження життя, незважаючи на холодне молоде Сонце. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Earth and Planetary Science Letters.

Згідно до стандартної моделі еволюції зірок, чотири мільярди років тому Сонце випромінювало на 30% менше енергії, ніж зараз. У таких умовах Земля повинна була перетворитися на крижану кулю, але геологічні свідчення говорять про те, що вже в цей час на планеті був теплий вологий клімат. Однозначно пояснити такий стан речей на даний момент учені не можуть.

Читайте також: Фотограф опублікував відео метеоритного дощу Персеїди

Автори нової роботи запропонували свій погляд на те, яким чином на Землі з'явилися сприятливі умови для виникнення життя. На думку дослідників, на Землю в катархейський і ранньоархейський період падали масивні метеорити, діаметр деяких з них перевищував сто кілометрів. При зіткненні з поверхнею планети, вони плавили великі кількості породи, створюючи тимчасові лавові озера. Ці озера лави могли вивільняти великі кількості вуглекислого газу, який накопичувався в атмосфері і створював парниковий ефект.

Крім того, вчені припускають, що метеорити приносили на Землю сірку і вуглець, які були важливими для зародження життя елементами. Вони впливали на кислотність океанів і ранню хімію обміну речовин.

Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.