UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опубліковані перші фото Амазонського рифу

Вчені працюють над нанесенням рифу на карту, на даний час оброблено тільки 5% інформації.

© Greenpeace
Вчені знайшли риф у несподіваному місці
Вчені знайшли риф у несподіваному місці
© Greenpeace
Збереження рифу важливе не лише для екологів, а й для рибалок узбережжя Амазонки
© Greenpeace
Вода рифу має унікальний фізико-хімічний склад

Активісти екологічної організації Грінпіс опублікували перші фотографії величезної системи коралових рифів Атлантичного океану поблизу гирла Амазонки, повідомляє BBC Ukrainian.

В організації зазначають, що Амазонського риф – це 9,5 тисяч квадратних кілометрів коралів, губок та родолітів. Його протяжність – близько 10 тисяч метрів. Глибина – від 25 до 120 метрів.

Уряд Бразилії має намір почати буріння свердловин поряд із рифом, на даний час екологи Грінпісу протестують проти такого рішення.

"Система рифів важлива з багатьох причин, серед яких те, що вона має унікальні характеристики в плані використання та доступності світла, а також за фізико-хімічними властивостями води. У неї величезний потенціал для нових видів, вона також вкрай важлива для економічного добробуту рибальських громад, які проживають вздовж узбережжя Амазонії", - зазначає дослідник Нільс Асп із Федерального університету Пара.

Читайте також: США на 5 років відмовилися від буріння свердловин в Арктиці

Вчені відкрили риф у квітні 2016 року і були здивовані своїм відкриттям, так як не очікували виявити риф в такому непридатному, на їхню думку, місці.

За словами Нільса Аспа, тепер його команда має намір зайнятися нанесенням рифу на карту. Поки що картографами опрацьовано лише 5% його території.