UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опубліковані архівні знімки рентгенівської обсерваторії "Чандра"

Дослідники представили шість нових знімків з архіву обсерваторії.

NASA опублікувало знімки обсерваторії "Чандра"
Вчені опублікували архівні знімки рентгенівської обсерваторії "Чандра", яка була запущена у 1999 році. Як повідомляється на сайті NASA, на шести зображеннях представлені знімки, виконані в різних частинах електромагнітного спектру, зокрема, видимому і інфрачервоному світлі.

Представлені знімки є невеликою частиною даних, які зберігаються в архіві обсерваторії. На першому знімку зображений об'єкт під назвою Westerlund 2 – кластер молодих зірок, вік яких складає близько двох мільйонів років. Кластер розташовується на відстані 20 тисяч світлових років від Землі.

На другому зображенні можна побачити рентгенівські промені (позначені блакитним) радіогалактики 3C31, крім того, в центрі помітний джет, який виходить з центру галактики NGC 383. У центрі третього зображення розміщено пульсар PSR J1509-5850, який розташовується на відстані 12 тисяч світлових років від Землі. На знімку пульсар помітний у вигляді білої плями, від якої відходять два потоки радіовипромінювання.

Читайте також: NASA опублікувало знімок нічної Італії з космосу

На четвертому знімку можна побачити об'єкт CTB 37A - залишки наднової зірки, яка розташовувалася на відстані 20 тисяч світлових років від Землі. П'ятий знімок містить у собі зображення галактичного кластера Abell 665, ударна хвиля в якому є однією з найсильніших у Всесвіті. На шостому ж знімку розташовується кластер галактик, який отримав назву "Зубна щітка" через зовнішню схожість з цим інструментом.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.