UA / RU
Підтримати ZN.ua

Океан супутника Юпітера Європи є "земним" за складом

На думку дослідників, під льодами Європи розташовується солоний океан.

Вчені заявили про те, що солоний океан, який ховається під крижаною поверхнею супутника Юпітера Європи, схожий на своїх земних родичів за хімічним складом і фізичними властивостями. На думку дослідників, це означає, що океан може підтримувати існування життя, навіть незважаючи на відсутність вулканічної гідротермальної активності в ньому. Повідомлення про це було опубліковано на сайті NASA.

Дослідники NASA порівняли здатність океану Європи виробляти водень і кисень з аналогічною здатністю земних океанів, не пов'язаною з вулканічною активністю. Баланс цих двох елементів є необхідною умовою для існування життя.

Як заявив один з авторів дослідження Стів Венс, "ми вивчаємо океан на іншій планеті використовуючи ті методи, які ми розробили для вивчення кругообігу енергії та нутрієнтів в екосистемах Землі. Кругообіг кисню і водню в океані Європи, як і в океанах Землі, буде одним з ключових процесів, що диригують його еволюцією і життям мікробів, якщо вони там є".

Одним з основних джерел водню виступають лужні породи з дна океану Європи, які взаємодіють з водою. В ході цієї взаємодії виділяється велика кількість водню. Кисень ж на Європі формується з відкладень льоду, який розташовується над океаном. Багаті киснем мінерали формуються внаслідок впливу радіації Юпітера, яка розщеплює лід. У води ці мінерали потрапляють через те, що кірка льоду, який покриває океан, постійно тріскається.

Раніше NASA опублікувало фото гігантського урагану на поверхні Юпітера. Площа урагану в два рази перевершує площу Землі, а швидкість вітру в ньому складає 640 кілометрів на годину.