UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий коронавірус може заразити 60% населення Землі – вчені

Вчені підкреслюють, що необхідно контролювати поширення вірусу.

Ведучий епідеміолог Гонконгу заявив про те, що новий коронавірус з Китаю може вразити до двох третіх населення Землі, якщо не почати контролювати його поширення. Застереження вченого послідувало за словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я про те, що відомі випадки зараження людей, які ніколи не відвідували Китай, можуть бути лише "верхівкою айсберга", повідомляє The Guardian.

Професор Габріель Леун очолює кафедру охорони здоров'я в Університеті Гонкнога. За його словами, першочергове завдання на даний момент визначити розміри і форму цього "айсберга". Більшість вчених сходяться на думці про те, що кожна людина, яка заразилася, може інфікувати в середньому 2,5 людини, тобто, епідемія може охопити 60-80% населення планети.

Навіть незважаючи на те, що смертність від коронавірусу становить близько 1%, кількість смертей у цьому випадку буде величезним. Леун має намір сказати ВООЗ, що головна проблема – це масштаби епідемії, яка наростає. Важливо також з'ясувати, чи допомогли заходи, вжиті Китаєм, у стримуванні поширення вірусу. Якщо так, то інші країни повинні взяти їх на озброєння.

Леун – один з провідних експертів з коронавирусів у світі. Він зіграв важливу роль у боротьбі з поширенням вірусу Sars у 2002-03 роках. Він тісно співпрацює з іншими провідними вченими та фахівцями в цій області.

У січні він опублікував статтю, в якій попереджав про те, що кількість тих, хто заразився, в містах Китаю "буде рости експоненціально". Через два тижні він дізнався про критичну ситуацію в Ухані. Крім того, він припустив, що "можуть початися незалежні, самодостатні спалахи у великих містах по всьому світу". Це обумовлено тим, що люди, які заразилися, але ще не знали про це, вільно переміщалися.

"Чи справді 60-80% населення світу будуть заражені? Може і ні. Може все буде відбуватися хвилями. Можливо, летальність вірусу скоротиться. Адже, вбиваючи всіх на своєму шляху, він гине і сам", - заявив Леун.

Вченим також належить з'ясувати, чи допомогли обмеження в центрі Уханя та інших міст стримати поширення інфекції. "Давайте припустимо, що обмеження спрацювали. Але як довго можна закривати школи? Скільки часу все місто буде заблокованим? Як довго людям не можна буде ходити в магазини? А якщо прибрати ці обмеження, чи почнеться відразу ж новий спалах? Це все дуже важливі питання", - зазначив учений.

Якщо ж методи Китаю не спрацювали, то доведеться зіткнутися з іншого жахливою правдою: можливо, стримати поширення вірусу не вдасться. Тоді світу доведеться змінити напрямок роботи: замість контролю за поширенням вірусу, необхідно буде мінімізувати його негативні наслідки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Коронавірус: кількість смертей досягла 1018, хворих у світі 43 100, одужали 4026 осіб

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.

Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.

Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.

Коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція DT.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.

Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".