UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий вид викопних рептилій назвали на честь скандинавського змія, який знищив світ

Істота мешкала Землі 80 мільйонів років тому вони.

Вчені назвали новий древній вид гігантської морського ящера із «сердитими бровами» та коротким хвостом на честь Йормунганда, морського змія із скандинавської міфології. Істота під назвою Jörmungandr walhallaensis мешкала 80 мільйонів років тому у стародавніх морях, які розташовувалися на території сучасної Північної Дакоти, повідомляє Live Science.

"Якби ви надягли ласти на комодського дракона і зробили його по-справжньому великим, він виглядав би саме так", - заявила провідний автор дослідження Амелія Зітлоу з Американського музею природної історії.

Читайте також: Палеонтологи знайшли останки найважчої тварини на Землі

Зітлоу та її колеги виявили майже повний череп, щелепи та шийний відділ хребта та кілька хребців стародавнього ящера у 2015 році. За словами дослідників, довжина стародавньої істоти сягала семи метрів.

Аналіз вчених показав, що J. walhallaensis мав багато з тих же особливостей, що і два інших відомих мозазаври: менший Clidastes і набагато більший Mosasaurus, якому він передував.

Ящір жив у крейдяному періоді, мав масивні ласти і «акулий хвіст», який допомагав йому ковзати у воді. За словами вчених, на голові він мав кістковий гребінь, що нагадує «насуплені брови».

Йормунганд - це божество зі скандинавської міфології, один з дітей Локі та гігнатеси Ангерборди. За пророцтвом, діти пари мали знищити світ, тому Одін заборонив Локі сходитися з гігантесою. Але діти все ж таки народилися: вовк Фенрір, Йормунганд і Хела. Тоді їх викрали, змія кинули в море, що оточує Міргард.

Йормунганд виріс таким великим, що зміг обхопити Землю і вкусити себе за хвіст. Його основним супротивником є Тор. За легендою, в Рагнарьок Тор убив Йормунганда, але крапля його отрути потрапила на бога-громовержця і вбила його.

Раніше вчені виявили у Південній Африці останки риби з гігантськими іклами. Вона жила на Землі приблизно 360 мільйонів років тому і, ймовірно, могла полювати на предків людини.