У зоні бойових дій тестують новий український безпілотник SpyGun. Він призначений для глибинної розвідки, проте може використовуватися і для коригування вогню, повідомили в Головному управлінні розвідки.
Комплекс складається з двох безпілотних літальних апаратів і наземної станції управління. БПЛА здатен протидіяти засобам радіоелектронної боротьби та працювати на дальності до 50 км.
«Безпілотник SpyGun обладнаний системою автоматичного повернення до точки зльоту, а високі аеродинамічні характеристики дозволяють пленерувати обраним маршрутом з вимкненими двигуном, економлячи заряд акумулятора», - уточнили в ГУР.
За інформацією розвідників, БПЛА має курсову камеру та GoPro, здатен бути в небі протягом 2-3 годин, підніматися на висоту до 1,5 км і розвивати швидкість до 90 км/год.
У ГУР додали, що літак-розвідник можна зробити швидко і відносно дешево, а простий дизайн корпусу дозволяє бути непомітним під час виконання завдань.
Наприкінці липня Міністерство оборони заявило, що з початку повномасштабного вторгнення Росії прийняли на озброєння 28 моделей БПЛА різних типів українського виробництва, зокрема 9 моделей дронів-камікадзе, серед яких 3 літакового типу, а також 6 моделей FPV-дронів.
На думку багатьох, дрони – саме та, ледь не міфічна зброя, яка допоможе Україні виграти війну. Чимало людей наївно думають, що дрони – це гранично просто, доступно, можна їх робити в першому-ліпшому гаражі та навіть пристойно на цьому заробити. Більшість просто радіють, наче діти, коли до Росії щось долітає, десь бахкає і це виявляється українським ударним дроном. Що це за дрони? Які і скільки їх нам справді потрібно, аби вони стали масовою грізною зброєю? Відповіді на ці питання дає спеціаліст із аеророзвідки Юрій Касьянов у статті для ZN.UA "Чи допоможуть дрони виграти війну?".