UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нове покоління вакцин від COVID-19 буде націлене на формування клітинного імунітету – вчені

Вакцини зможуть стимулювати Т-клітини для боротьби з вірусом.

Вчені з Інституту Броуда при Массачусетському технологічному інституті і Гарварді заявили про те, що їм вдалося знайти способи, за допомогою яких вакцини наступних поколінь потенційно зможуть стимулювати Т-клітини для боротьби з вірусом SARS-CoV-2, повідомляє «Інтерфакс».

"Вчені проаналізували раніше втрачені частини геному вірусу і виявили дивно велику частку ключових фрагментів вірусних білків, або пептидів, які запускали сильніші Т-клітинні реакції, ніж інші відомі пептиди", - йдеться в повідомленні Broad Institute.

Коли організм стикається з вірусом, він викликає два типи імунної відповіді. При В-клітинному імунітеті клітини виробляють антитіла, які нейтралізують вірус. В Т-клітинному імунітеті інфіковані клітини подрібнюють вірусні білки і розташовують їхні фрагменти на поверхні клітини, використовуючи білки людського лейкоцитарного антигену (HLA) клітини. Ці пептиди діють як маяки для Т-клітин, які запускають атаку на інфіковані клітини і усувають їх з організму.

На думку вчених, Т-клітинний імунітет реагує на більш стабільні вірусні білки, ніж білок шипів коронавірусу, на який спрямовані індуковані вакциною антитіла. За допомогою методу мас-спектрометрії вчені вивчили пептиди, представлені зараженими SARS-CoV-2 клітинами і виявили ряд пептидів, які провокували більш сильну імунну відповідь.

"Результати показують, що пептид може бути ідеальною мішенню для вакцин наступного покоління; дослідницька група вже поділилася своїми висновками з науковцями, які працюють над розробкою вакцин", - заявили вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Після успішної вакцинації Ізраїль скасував майже всі коронавірусні обмеження

Вважається, що головний наш захист від ковіду — антитіла. Ті, хто перехворів на ковід, думають, що принаймні пів року можуть спати спокійно, бо мають багато антитіл. Інші заміряють їх рівень із таємною надією — а раптом я вже перехворів безсимптомно і мені навіть на щеплення можна не поспішати? Та виявляється, захищають від ковіду не антитіла. А що? І наскільки ефективні різні вакцини? Про це в інтерв′ю ZN.UA «Для захисту від ковіду антитіла не мають значення» розповів патофізіолог Віктор Досенко.