Група вчених під керівництвом Ченг Діна з Університетського коледжу Лондона заявила про те, що невеликі дози алкоголю можуть бути корисні для людей, у яких діагностували серцево-судинні захворювання. За їхніми словами, пацієнти, яким поставили такий діагноз, можуть не відмовлятися від вживання алкоголю, якщо мова йде про невеликі його кількості, повідомляє CNN.
Результати дослідження показали, що люди з серцево-судинними захворюваннями, які вживали 105 грамів алкоголю в тиждень, були більш захищені від повторних проблем із серцем, ніж ті, хто алкоголь не вживав взагалі. 105 грамів алкоголю - це трохи більше пляшки вина або шести пляшок пива на тиждень.
«Мова не йде про все населення - дослідження можна застосувати до людей, які вже мали проблеми з серцево-судинною системою. Автори з'ясували, що якщо ви продовжите пити після серцевого нападу, це не так вже й погано, поки ви зберігаєте споживання на низькому рівні», - заявила Еммануеля Гакіду з Інституту оцінки і показників здоров'я при Університеті Вашингтона, яка не брала участі в дослідженні.
Варто зазначити, що 105 грамів алкоголю в тиждень - це набагато менше, ніж гранична доза алкоголю, яка рекомендується Всесвітньою організацією охорони здоров'я (166 грамів алкоголю на тиждень) і майже вдвічі менше, ніж межа для чоловіків, яка на даний момент рекомендована в США (196 грамів на тиждень).
«Наше дослідження показує, що людям з серцево-судинними захворюваннями, ймовірно, не потрібно відмовлятися від вживання алкоголю, якщо вони хочуть уникнути повторних серцевих нападів, інсультів або нападів стенокардії, але вони можуть знизити щоденне споживання алкоголю», - підкреслив Дін.
Гакіду підкреслила, що результати не можна застосовувати до всіх людей. За її словами, вживання алкоголю може призвести до цирозу, туберкульозу та розвитку раку, а також до нещасних випадків і травм.
«Якщо головний ризик для вашого здоров'я - це рак, то найбезпечнішим рівнем вживання алкоголю буде нуль. І якщо вам менше 40 років, то найбезпечнішим рівнем вживання алкоголю для вас буде нуль, оскільки молоді дорослі люди по всьому світу вмирають від травм, пов'язаних з алкоголем», - підкреслила вчена.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, результати опитування соціологічної групи «Рейтинг» показали, що алкогольні напої вживає 66% українців. З них 33% вживають алкоголь рідше, ніж раз на місяць, 26% - кілька разів на місяць, 7% - кілька разів на тиждень, 1% - щодня. Взагалі не вживають алкогольні напої 32% опитаних.