Сонячний спалах, який став несподіванкою для вчених, призвів до тимчасових перебоїв з радіозв'язком у Новій Зеландії та Австралії. Як повідомляє Live Science, спалах виходив з області щільного магнетизму на поверхні Сонця.
Його зареєструвала Обсерваторія сонячної динаміки NASA у неділю 6 листопада. Спалах виходив із сонячної плями AR3141. За даними сайту відстеження космічної погоди Spaceweather, спалах викликав викид радіації, який іонізував атмосферу Землі.
Сонячні плями - це темні області на поверхні Сонця, в яких потужні магнітні поля, створювані потоком електричних зарядів, зав'язуються у вузли, перш ніж раптово розірватися. В результаті вивільнення енергії виникають сплески випромінювання, які називаються сонячними спалахами, і вибухові струмені сонячного матеріалу, які називаються корональними викидами маси (CME). Корональний викид супроводжував і цей спалах, але він пройшов повз Землю.
Поява спалаху стала несподіванкою для вчених. Дослідники ділять спалахи на п'ять класів: А, В, С, М і Х, останні з яких найсильніші. Зареєстрований спалах віднесли до класу М5.
Досягши Землі, рентгенівські промені та ультрафіолетове випромінювання, створюване сонячними спалахами, іонізують атоми у верхніх шарах атмосфери, унеможливлюючи відбиття від них високочастотних радіохвиль і призводячи до відключення радіозв'язку. Радіоблекаути відбуваються над ділянками, освітленими сонцем під час спалаху, та класифікуються від R1 до R5 залежно від серйозності. Цей спалах викликав помірне відключення електроенергії R2.
Вчені не завжди можуть передбачити події, що відбуваються на Сонці. Так, 27 вересня Землю накрила магнітна буря, яка стала несподіванкою для вчених, оскільки жодних геомагнітних збурень у цей день не очікувалося.