UA / RU
Підтримати ZN.ua

Несподіване відкриття: третина зірок Чумацького Шляху подорожувала по галактиці

Науковці зробили цікаве відкриття, коли складали карту нашої Галактики.

У процесі створення нової карти Чумацького Шляху астрофізики з'ясували, що близько 30% зірок в нашій галактиці в певний час поміняли свої орбіти в ході довгої подорожі.

Як повідомляє The Astrophysical Journal, карту експерти створювали за допомогою інструменту Sloan Digital Sky (SDSS).

"В нашому сучасному світі багато людей переїжджають подалі від рідних місць. Ми з'ясували, що це так само вірно і для зірок у нашій галактиці - близько 30% з них довго подородували від орбіт, на яких народилися", - зазначив провідний автор дослідження, науковець Майкл Хайден з New Mexico State University.

До несподіваного висновку про те, що третина зірок Чумацького Шляху здійснила подорож по галактиці, науковці прийшли після дослідження хімічних спектрів, тобто хімічного складу світил.

"Вивчивши хімічний склад зірки ми можемо дізнатися про її походження і історію життя", - говорить Хайден.

Підрахувавши кількість важких елементів у світилі, астрономи можуть визначити, в якій частині галактики народилася зірка.

Раніше повідомлялося, що астрофізики знайшли спосіб "зважити" Чумацький Шлях". Для цього науковці використовували дані Слоуновского цифрового огляду неба, який сканував небо Північної півкулі протягом приблизно 10 років, щоб створити всеосяжний каталог зірок на небі. Використовуючи суперкомп'ютер Йєті в Колумбійському університеті, вони створили кілька мільйонів моделей потоку в різних варіантах Чумацького Шляху.