Астрономи знайшли ще один природний супутник Землі. Астероїд 2023 FW13 обертається навколо Сонця синхронно з Землею, що робить його «квазимісяцем» нашої планети, повідомляє Space.com.
За словами Девіда Чендлера з проєкту Sky & Telescope, орбіта астероїда настільки складна, що він знаходиться «на півдорозі до Марса і на півдорозі до Венери». Вперше помітити астероїд вчені змогли 28 березня, допоміг їм оглядовий телескоп Pan-STARRS.
Першим увагу на те, що астероїд обертається синхронно з Землею, звернув Адріан Коффіне. Він провів моделювання, яке наштовхнуло його на думку про те, що 2023 FW13 є квазісупутником нашої планети.
2023 FW13 - не перший об'єкт такого роду, виявлений у космічних околицях Землі. Астрономи вважають, що орбіта космічного каменю аналогічна орбіті астероїда Kamo'oalewa, також відомого як 2016 HO3, ще одного квазісупутника Землі, виявленого у 2016 році.
Після відкриття астероїда астрономи-аматори, які вивчають архівні дані, виявили спостереження астероїда з 2012 року. За допомогою цих даних вони розрахували орбіту небесного тіла у минулому та майбутньому. Виявилося, що астероїд знаходиться біля Землі приблизно з 100 року до нашої ери і буде знаходитися тут мінімум до 3700 року.
"Якщо це так, то 2023 FW13 буде найстабільнішим квазісупутником Землі з будь-коли знайдених", - заявив Чендлер.
На думку вчених, астероїд не становить жодної небезпеки для нашої планети.
Раніше стало відомо, що Китай вибрав навколоземний астероїд 2019 року VL5 для комбінованої місії з дослідження та зміни орбіти небесного тіла. Запуск місії заплановано на 2025 рік.