UA / RU
Підтримати ZN.ua

Небезпечний вірус Чапаре виявився здатен передаватися від людини до людини

Лихоманка, яку викликає вірус, була описана тільки в 2004 році.

Вірус, який викликає лихоманку Чапаре, виявився здатний передаватися від людини до людини. Про це вчені заявили в ході віртуальної конференції Американського товариства тропічної медицини та гігієни, повідомляє Naked science.

Вперше хворобу помітили в 2003-2004 роках у кількох пацієнтів, один з яких помер. Симптоми включають в себе набір, який характерний для геморагічної лихоманки: головний біль, ломота в суглобах, блювання, внутрішні кровотечі. Дослідники виділили частки з крові померлого пацієнта і вивчили їх, описавши його ключові особливості.

Наступний прояв вірусу помітили в 2019 році. Спочатку його виявили у фермера, захворювання якого довго не вдавалося діагностувати. РНК чапаревірусу виділили з фекалій гризунів поблизу від його ферми. Однак на цей раз захворіли і троє медичних працівників, які доглядали за пацієнтом і, мабуть, не мали контакту з гризунами-переносниками. Двоє з них згодом померли, що ще раз говорить про високу небезпеку хвороби.

Частинки вірусу виявили в спермі одного з пацієнтів, що вижили, через 160 днів після хвороби. «Тепер ми впевнені, що вірус потенційно може передаватися через безліч рідин тіла», - заявили медики.

Варто відзначити, що навіть якщо Чапаре передається від людини до людини, він вимагає прямого контакту. Це робить його набагато менш «заразним», ніж новий коронавірус, який передається повітряно-крапельним шляхом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У світі за час пандемії на COVID-19 захворіло понад 427 млн осіб: карта

Раніше медики з Brigham and Women's Hospital в Бостоні описали випадок 45-річного пацієнта, в тілі якого новий коронавірус відновлювався знову і знову поки не вбив його. За словами вчених, випадок, хоч і унікальний, є демонстрацією того, наскільки швидко вірус може мутувати в тілі однієї людини.