UA / RU
Підтримати ZN.ua

Небезпечне рішення: чому генератор не можна встановлювати на балконі

Недотримання правил безпеки може призвести до трагедії.

Через ракетні удари Росії по критичній інфраструктурі, українці шукають альтернативні джерела електроенергії, але не всі вони безпечні.  

Читайте також: Повний блекаут – це про параліч усіх систем життєзабезпечення, де все зав'язано на електриці – експерт

Через тривалі вимкнення електроенергії у містах почастішали випадки, коли генератори встановлюють на балконах квартир, пише «Главком».

Використовувати паливні генератори у багатоповерхівках дуже небезпечно. Встановлювати їх можна тільки на відкритому повітрі, на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів. А дотриматися цих правил в умовах багатоповерхівки неможливо.

Також важливо стежити, аби на генератор не потрапила вода. Інакше він перегріється і зросте ризик виникнення пожежі, якщо його не охолодити перед заправкою паливом. Також він може вдарити струмом й травмувати людину.

Під час роботи генератор виділяє токсичний газ. Тому варто при його використанні встановити ще й детектор газу, аби не отруїтися.

Установлювати на балконі квартири можна лише інверторні генератори, які є повністю закритим приладом з правильною синусоїдою. При його встановленні доведеться постійно тримати вікна балкона відчиненими, заміряти рівень токсичного газу у квартирі та обов'язково подбати про пожежну безпеку. Ціни на такі моделі коливаються у межах 20-40 тис. грн. Замовляти їх варто завчасно, адже через великий попит їх швидко розбирають.

Альтернативою також можуть бути акумуляторні генератори, що заряджаються від мережі. Діють за принципом павербанків. Такі коштують від 15 тис. грн.

Як безпечно використовувати генератори

Що робити, якщо в місті надовго зникне електрика, перерветься подача води і не буде газу? Як бути з туалетом, якщо перестане працювати система каналізації багатоквартирного будинку? Про це читайте у матеріалі Олександра Сергієнка «Блэкаут — як вижити у великому місті?» на ZN.UA.