UA / RU
Підтримати ZN.ua

Названа причина масової загибелі слонів в Африці

У воді виявлено «токсини ціанобактерій».

Влада Ботсвани встановила причини масової загибелі слонів. За її даними, винуватцями стали ціанобактерії, які викликали «цвітіння» води на тлі тривалої посухи, повідомляє Naked science.

З кінця весни 2020 року в Ботсвані почали виявляти безліч тіл мертвих слонів. До середини літа їхня кількість перевищила 350, але причина загибелі була не ясна. Більша частина туш була знайдена недалеко від водойм, тому влада підозрювала браконьєрів, які часто отруюють цих тварин.

Але бивні слонів виявилися незайманими, я поруч зі слонами не було знайдено тушок падальників, які могли б з'їсти отруєне м'ясо. Експерти припустили, що причиною смерті тварин став патогенний мікроорганізм, який поширився в воді джерел. Сибірську виразку виключили досить швидко, але пошук справжнього «винуватця» затягнувся.

Тепер Департамент національних парків і дикої природи Ботсвани підтвердив, що вода була заражена ціанобактеріями. Тести, які були проведені в незалежних лабораторіях Зімбабве, США, ПАР і Канади, показали наявність у воді «токсинів ціанобактерій». Ці мікроскопічні водорості нерідко викликають «цвітіння» води і в такій кількості починають виділяти небезпечні кількості цілого букету ціанотоксинів, які здатні провокувати розвиток важких хвороб і навіть вести до загибелі тварин.

Вчені пов'язують різке зростання чисельності ціанобактерій в дельті річки Окаванго з глобальним потеплінням. В останні роки країни Центральної і Південної Африки виявилися аномально спекотними, багато регіонів переживають суворі посухи.

Застійна вода, що прогрілася, створює оптимальні умови для вибухового розмноження ціанобактерій, приводячи до масової загибелі тварин. За останній місяць в Ботсвані знайшли більше 20 мертвих слонів, те ж відбувається по сусідству в Зімбабве.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені пов'язали здатність тварин відчувати магнітне поле з бактеріями

У травні через падіння попиту і нестачі грошей на утримання на тлі пандемії нового коронавірусу понад 100 слонів в Таїланді відправили в природне місце існування. Вони пройшли караваном 150 кілометрів.