UA / RU
Підтримати ZN.ua

Науковці розкрили роль Харона в системі Плутона

Нові дослідження планетологів підтвердили хаотичний характер руху малих супутників Плутона.

© nasa.gov
На Плутоні може бути присутня тектонічна активність
На Плутоні може бути присутня тектонічна активність
Характеристики і супутників Плутона
Карта Плутона

Науковці офіційно опублікували перші результати місії New Horizons, узагальнивши вже озвучене і додавши нові подробиці.

Виходячи з висновків дослідників, які опубліковано в журналі Science, планетологи підтвердили хаотичний характер руху малих супутників Плутона і його зв'язок з гравітаційним тяжінням Харона.

Нікта і Гідра не здійснюють повільні, як вважалося раніше, а набагато більш інтенсивні хаотичні рухи. Це відбувається, ймовірно, внаслідок того, що супутники обертаються не навколо Плутона, а навколо центру мас системи Плутон-Харон (який знаходиться між цими небесними тілами).

Також уточнено розміри Нікти і Гідри: 54 на 36 кілометрів і 43 на 33 кілометрів відповідно. Повний оборот навколо Плутона Нікта здійснює за 24,8 доби, Гідра - за 38,2 доби. На цих місяцях помітні сліди ударів метеоритів. Так, на Нікті виявлено два кратера, на Гідрі - один, але великий.

В даний час станція New Horizons знаходиться на відстані понад 5 мільярдів кілометрів від Землі.

Читайте також: Станція New Horizons передала кольорові фото блакитного "серпанку" навколо Плутона

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.