Американське космічне агентство NASA за допомогою орбітального телескопа Kepler на відеозаписі змоделювало вибух зірок, повідомляється на сайті агентства.
Міжнародна група астрономів аналізувала світло, яке телескоп Kepler "захоплював" кожні 30 хвилин протягом трьох років. Даний світло виходив від 50 трильйонів зірок, які розташовані в 500 галактиках. Учених цікавив саме світло, яке виходить від вибуху наднової.
У 2011 році в поле зору телескопа потрапили два червоних надгіганти. Перший, під назвою KSN 2011, в 300 разів більше Сонця і знаходиться на відстані 700 млн світлових років від Землі. Другий, KSN 2011d, в 500 разів більше Сонця і знаходиться на відстані 1,2 млрд світлових років від нашої планети.
Завдяки фотографіям, астрономи створили ролик, який показує смерть зірки.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що швидко обертаються.