UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA виявило нейтронну зірку-"немовля"

Вік зірки оцінюється в 240 років.

Астрономи за допомогою обсерваторії Neil Gehrels Swift Observatory зробили незвичайне відкриття – нейтронну зірку Swift J1818.0-1607, вік якої складає всього 240 років, повідомляє NASA. За космічними мірками, світило можна назвати немовлям.

Вперше об'єкт помітили 12 березня, коли він випустив рентгенівський спалах. Подальші спостереження за допомогою обсерваторій NASA і ESA дозволили визначити більше фізичних характеристик зірки, включаючи її вік.

Нейтронні зірки – це дуже щільні згустки зоряного матеріалу, які залишилися після того, як масивна зірка вибухнула надновою. Такі зірки є одними з найбільш щільних об'єктів у Всесвіті (після чорних дір): чайна ложка нейтронної зірки на Землі важила б чотири мільярди тонн. Маса Swift J1818.0-1607 у два рази більша, ніж у Сонця, а об'єм – у трильйон разів менший.

Більш того, магнітне поле Swift J1818.0-1607 у тисячу разів більш потужне, ніж у звичайної нейтронної зірки, тобто, об'єкт належить до класу магнетарів. І це наймолодший магнетара з тих, які вдавалося відкрити на даний момент. Вчені відзначають, що, якщо розрахунки віку зірки правильні, то світло від вибуху, в результаті якого він з'явився, "досягло Землі тоді, коли Джордж Вашингтон став президентом США".

На даний момент відомо три тисячі нейтронних зірок і всього 31 магнетар, включаючи виявлений. Swift J1818.0-1607 розташовується в сузір'ї Стрільця на відстані 16 тисяч світлових років від Землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Південна Корея не зупиняє вибори під час коронавірусної кризи

Раніше астрономи за допомогою телескопа eROSITA представили нову рентгенівську карту зоряного неба. На карті зібрано більше мільйона об'єктів.