UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA випробувало ракетний двигун, надрукований на 3D-принтері

Технологія дозволить суттєво знизити вартість космічних польотів у майбутньому.

Американське космічне агентство NASA успішно провела випробування ракетного двигуна, частково надрукованого на 3D-принтері, повідомило видання "Голос Америки" у п'ятницю, 25 грудня.

В дослідницькому центрі Маршалла у штаті Алабама випробували надруковані на 3D-принтері турбонасос. Під час тестів він прокачує 75 літрів рідкого водню в секунду, працюючи на 90 000 оборотах в хвилину. Температура палива становила -240 градусів за Цельсієм.

Над створенням двигуна нового типу інженери NASA працюють вже більше трьох років, за цей час вони встигли виготовити на 3D-принтері і випробувати близько 75% комплектуючих ракетного двигуна.

Наступним етапом для центру стане випробування двигуна, повністю зібраного з деталей, віддрукованих на 3D-принтері.

Вчені впевнені, що нова технологія дозволить суттєво знизити вартість ракетних двигунів і космічних польотів у майбутньому.

Американское аэрокосмическое агентство NASA испытало ракетный двигатель, частично отпечатанный на 3D-принтере. Все тесты прошли успешно, а потому в NASA уверены, что скоро технология 3D печати позволит значительно удешевить стоимость самих двигателей и полетов в космос вообще.

Опубліковано Голос Америки 25 грудня 2015 р.

Читайте також: У Китаї розробили перший у світі 3D-біопринтер для друку кровоносних судин

20 грудня вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.

Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.

Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.