NASA вирішило відкласти «космічну прогулянку» астронавтів Міжнародної космічної станції, заплановану на вівторок. Це сталося після отримання повідомлення про загрозу з боку космічного сміття, повідомляє CNN.
Зазначається, що рішення було ухвалено лише за кілька годин до того, як астронавти мали вийти у відкритий космос. У NASA це обґрунтували "відсутністю можливості належним чином оцінити ризик". Тому «космічну прогулянку» вирішили відкласти до того часу, коли буде доступно більше інформації.
У космос мали вийти доктор Томас Маршберн і Кайла Баррон, які нещодавно прибули на МКС. Вони мали замінити несправну антену зв'язку, очікувалося, що ця операція займе приблизно 6,5 годин.
Невідомо, чи є космічне сміття уламками російського супутника, який знищили на орбіті два тижні тому, що змусило астронавтів і космонавтів МКС сховатися у своїх космічних кораблях.
За даними Космічного командування США, Росія випробувала протисупутникову ракету прямого зльоту, або ракету DA-ASAT, вразивши російський супутник і створивши на низькій навколоземній орбіті поле з 1700 орбітальних уламків, що відстежуються, які, ймовірно, створять сотні тисяч набагато дрібніших об'єктів. Очікується, що на занесення до каталогу сміття, яке утворилося в результаті випробувань, знадобляться місяці.
Голова NASA Білл Нельсон заявив, що він «обурений цією безвідповідальною та дестабілізуючою дією. Враховуючи довгу і легендарну історію польотів людини в космос, немислимо, щоб Росія наражала на небезпеку не тільки американських і міжнародних партнерів-астронавтів МКС, але також і своїх власних космонавтів. Їхні дії нерозсудливі та небезпечні, вони також загрожують китайській космічній станції».
За словами заступника керівника програми МКС NASA Дани Вейгель, хоча спочатку поле уламків було дуже концентрованим, згодом воно розвіялося. Команда фахівців використала моделі та прогнози, щоб зрозуміти, в якому середовищі будуть астронавти під час виходу у відкритий космос. Ризик для астронавтів збільшився на 7%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, 29 липня до МКС пристикували новий російський модуль «Наука». Через три години після стикування модуль нештатно ввімкнув двигуни, що призвело до розвороту станції на 540 градусів.
На початку вересня російські космонавти виявили в ілюмінаторах МКС глибокі порожнини, які можуть призвести до втрати герметичності.