UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA шукає місце для майбутньої висадки людей на Марсі

Перші дослідники Марса не повинні віддалятися далі, ніж на 100 км від зони посадки.

NASA готується до наступного етапу підкорення людьми Марса: космічне агентство США знаходиться в пошуках місця для майбутньої посадки дослідницької експедиції на цю планету. Цієї осені відбудеться конференція, на якій будуть висловлюватися і обговорюватися відповідні пропозиції. NASA буде віддавати пріоритет майданчикам з високою науковою цінністю та з необхідними ресурсами, які дозволять людям безпечно приземлитися, жити і працювати на Червоній планеті.

Перший семінар американського космічного агентства на тему визначення місць висадки людей на поверхню Марса буде проведено 27-30 жовтня цього року в Планетарному інституті Х'юстона. Ця конференція буде початком процесу вибору майданчиків на Червоній планеті, які потім будуть зняті камерами MRO, Mars Odyssey і майбутніми штучними супутниками Марса з метою створення детальних карт і детального вивчення даних місць потенційної висадки.

Вчені припускають, що перші дослідники Марса не будуть видалятися далі, ніж на 100 км від зони посадки, так як вони будуть обмежені ресурсами систем життєзабезпечення.

Так як термін служби функціонують штучних супутників Марса MRO і Mars Odyssey обмежений, в NASA мають намір максимально плідно використовувати останні кілька років для створення у високому дозволі карти зон передбачуваної посадки, поки космічні апарати все ще працюють.

Підготовка теоретичної бази і технологій до відправки людей на Червону планету активно просувається: космічні апарати досліджують Марс з орбіти, марсоходи збирають інформацію з його поверхні, на МКС вивчається вплив тривалого перебування в космосі на здоров'я людей, а пілотований корабель Orion знаходяться в стадії розробки та тестування.

Читайте також: В NASA попередили про падіння американо-японського метеосупутника на Землю 17 червня

Раніше повідомлялося, що NASA оголосило тендер на розробку надрукованого на 3D-принтері житла і відповідних технологій, які в перспективі будуть використовуватися під час освоєння інших планет, включаючи Марс.