Довгий час астрономи не могли пояснити причини подібної поведінки світил. Спостереження за допомогою телескопа "Кеплер" дозволили дослідникам скласти найбільш повний каталог, що описує періоди обертання всіх зірок, розташованих в кластері. Отримана інформація може допомогти вченим визначити, яким чином навколо зірок формуються планети, і простежити за еволюцією світил.
Сузір'я Плеяд – один з найбільш близьких і легко помітних зоряних кластерів. Воно розташовується на відстані 445 світлових років від Землі. Вік зірок у цьому сузір'ї становить приблизно 125 мільйонів років, що означає, що вони увійшли в період "ранньої молодості".
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.