NASA опублікувало новий знімок центру Чумацького Шляху, який був отриманий за допомогою даних, зібраних обсерваторією «Чандра» і радіотелескопом MeerKAT в Південній Африці під час 370 спостережень, виконаних протягом 20 років. Як повідомляється на сайті агентства, на знімку можна побачити нитки перегрітого газу і магнітних полів у центрі нашої галактики.
Вчені відзначають, що на знімку рентгенівські промені, які вловила «Чандра», пофарбовані в оранжевий, зелений, синій і фіолетовий кольори. Радіодані, отримані MeerKAT, пофарбовані бузковим і сірим.
Для того, щоб зібрати зображення воєдино, астроном Деніел Ван з Массачусетського університету в Амхерсті працював цілий рік.
Учений виявив пару плюмоподібних структур, які випускають рентгенівське випромінювання і розташовані поруч з надмасивною чорною дірою Стрілець A* - компактним радіоджерелом в центрі Чумацького Шляху. Біля південного плюму астроном побачив рентгенівську нитку G0.17-0.41: це, за його словами, говорить про процес перезамикання силових ліній магнітного поля.
Процеси переприєднання ліній магнітного поля можуть відігравати важливу роль в нагріванні газу між зірками. Крім того, такі процеси, ймовірно, відповідальні за прискорення частинок з утворенням космічних променів.
Ван відзначає, що плюми газу, які простягаються на 700 світлових років над і під площиною галактики, видно на зображенні чіткіше, ніж раніше. Такі плюми набагато менші за знамениті бульбашки Фермі, які тягнуться приблизно на 25 тисяч світлових років вище і нижче площини галактики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі заявили про те, що частина зірок надщільного скупчення, яке оточує чорну діру в центрі Чумацького Шляху, можуть бути «немісцевими». Ймовірно, вони з'явилися в результаті поглинання іншого скупчення або карликової галактики.