NASA уклало договір з Об'єднаними Арабськими Еміратами (ОАЕ) про ведення спільних робіт з дослідження космосу. Як повідомляє The Verge, агентство погодилося ділитися всією інформацією, отриманою телескопами і космічними апаратами.
Деталі угоди не розголошуються, але представники космічного агентства ОАЕ запевнили, що вона "створює умови для широкого спектру взаємовигідних програм для ОАЕ і США".
Для NASA договір є одним із засобів досягнення мети з доставки перших людей на Марс у 2030 році. Проект NASA з дослідження Марса останнім часом піддається критиці. Зокрема, Конгрес США висловив сумнів у тому, що подібні місії взагалі можливі.
Варто відзначити, що космічне агентство ОАЕ уклало подібні угоди також з Росією, Великобританією та Китаєм.
20 грудня вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.
Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.
Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.