UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найсильніший спалах на Сонці викликав магнітну бурю на Землі

Вона затягнеться на два дні.

Сонце наближається до піку своєї активності, тому дедалі частіше викидає спалахи, а на його поверхні з'являються плями. Так, нещодавно на зірці стався найсильніший з 2017 року спалах, який викликав магнітну бурю на Землі.

Магнітна буря накрила нашу планету і 4 січня, вона затягнеться до 5 січня, при цьому вона посилюватиметься, свідчать дані сайту Meteoagent. Так, 4 січня буря буде середньою, К-індекс досягне 5. Але вже 5 січня К-індекс перевищить 6.

Читайте також: Комета Галлея почала рух до Сонця: коли її стане видно з Землі

Meteoagent

Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди Spaceweather, на Сонці стався ще один спалах, який досяг піку 4 січня. В результаті спалаху категорії М4 у бік Землі було викинуто потік плазми.

Екстремальне ультрафіолетове випромінювання спалаху іонізувало верхню частину атмосфери Землі, викликавши короткохвильове відключення радіозв'язку над Австралією та оточуючим Тихим океаном.

Ймовірно, спалах супроводжується корональним викидом маси, який також може спричинити магнітну бурю на нашій планеті.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше індійські вчені заявили про те, що пік сонячної активності настане набагато раніше, ніж очікувалося. Згідно з новим прогнозом, чекати його слід уже у січні 2024 року.