Через повномасштабну військову агресію РФ та ракетні удари в Україні пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури. Українці вимушені пристосовувати свій побут та роботу до можливого блекауту. Видання Theehugger зібрало рекомендації, які допоможуть зарядити телефон без світла.
Використовуйте джерела енергії, які вже є довкола
Для цього підійде:
- Заряджений ноутбук – він може стати батареєю для вашого телефону. Підключіть телефон за допомогою шнура. При цьому на телефоні необхідно встановити режим економного споживання енергії.
- Автомобіль – для цього потрібний зарядний пристрій, який підключається до автомобіля (у багатьох відносно нових автомобілях є USB-порти), ви зможете заряджати телефон, коли увімкнено лише акумулятор.
Мати декілька пристроїв для зарядки
У критичній ситуації слід мати декілька зарядних пристроїв та завжди тримати їх повністю зарядженими.
Залежно від об'єму, ці зовнішні павербанки можуть заряджати телефон від одного до семи разів за один заряд (залежно від телефону).
Купити павербанк із сонячною батареєю
Ви можете придбати сонячні батареї з вбудованими портами USB, які дозволяють заряджати телефони та інші пристрої.
Десять годин перебування на сонці можуть забезпечити 48 годин освітлення. Повідомляється, що акумулятор ємністю 4000 мАг - «достатньо, щоб зарядити ваш смартфон півтора-два рази».
Використовуйте зарядний пристрій на дровах
Це реальна річ – похідна піч на дровах, яка виробляє електрику та має USB-порт для заряджання телефону! Для деяких моделей достатньо кількох гілок, щоб розпалити вогонь.
Вентилятор печі буде генерувати електрику, і ваш телефон заряджатиметься від акумулятора ємністю 3200 мАг. Також на вогні можна готувати їжу та кип'ятити воду, що може знадобитися, коли немає електрики.
Зарядний пристрій із ручним приводом
Цей спосіб не є найефективнішим, але в екстрених ситуаціях може знадобитися.
Десять хвилин повороту ручки можуть дати вам лише один дзвінок, але це може бути питанням життя або смерті, так що в цьому випадку воно того варте.
Саморобний зарядний пристрій
Для цього знадобиться вісім батарейок, скріпки та трохи скотчу, щоб генерувати достатньо енергії та зарядний пристрій для телефону працював.
Скріпки з'єднують позитивні та негативні клеми батарейок (це робиться з обох боків). Зарядний пристрій підключається до вільних клем на кінці, щоб отримати живлення.
Нагадаємо, що 23 листопада ворог вкотре обстріляв Київ та низку інших регіонів України. У результаті обстрілів в усіх областях України застосовували екстрені відключення електроенергії.