UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Землю впала китайська космічна станція "Тянгун-1"

Більшість уламків 8-тонної станції згоріли в щільних шарах атмосфери.

Китайська космічна станція "Тянгун-1" ("Небесний палац") увійшла в атмосферу Землі в понеділок, 2 квітня, о 3:15 за Києвом. Уламки, які не згоріли в щільних шарах атмосфери, досягли поверхні у водах Тихого океану, повідомляє BBC.

У 2016 році Китай підтвердив, що втратив контакт з "Тянгун-1" і більше не може контролювати її рух, тому точно було невідомо, де вона впаде.

Запуск "Тянгун-1" був важливою частиною амбітної космічної програми Китаю. Станція стала прототипом для кінцевої китайської космічної станції, запуск якої запланований на 2022 рік.

Запуск "Небесного палацу" відбувся 29 вересня 2011 року, а в кінці березня 2016 року станція повністю припинила функціонування.

Космічне сміття, таке як відпрацьовані супутники і ракети, нерідко падає на землю. Однак більша його частина згорає в атмосфері або падає в океан. Щоправда, зазвичай зв'язок з космічним апаратом зберігається і проводиться його контрольована посадка.

Для затоплення космічних апаратів і супутників, які відслужили свій ресурс, часто використовується акваторія в районі океанського полюса недоступності - Точки Немо. Це місце в південній частині Тихого океану, найбільш віддалене від населеної суші.

На океанському дні в цьому районі на площі близько 1500 кв. км спочивають уламки вже близько 260 супутників.

28 березня вчені з проекту роботизованого телескопа Virtual Telescope Project отримали знімок китайської космічної станції "Тянгун-1", на висоті близько 220 кілометрів над поверхнею Землі.

Раніше видання The Economist писало, що китайська орбітальна станція "Тянгун-1" скоро впаде на Землю. Втім, куди б не впали уламки, вірогідність того, що від них хтось постраждає, дуже низька. Хоча б тому, що наш світ - це здебільшого океан. Крім того, люди досить крихітні у порівнянні з територією можливого падіння станції. Втім, виключати таку можливість теж не варто, хоча за всю історію космонавники ще ніхто не став жертвою повернення космічного приладу на Землю.