UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Землі знайдено водойми, які не підходять для життя

У соляних озерах Ефіопії не можуть вижити навіть археї.

Група європейських учених вивчила сольові озера в Ефіопії в пошуках "межі населеності", за якою життя вже не зберігається. Виявилося, що в деяких водоймах не можуть вижити навіть археї, які здатні переносити навіть найекстремальніші умови, повідомляє Naked science.

Геотермальні водойми Східно-Африканської рифтової долини випаровуються, накопичуючи великі концентрації мінеральних солей. Вулканічні гази, що піднімаються з-під дна, роблять середовище сильно кислим і створюють умови куди більш екстремальні, ніж навіть в гарячих гейзерах Єллоустону.

Але навіть незважаючи на це, у безлічі проб, які були отримані з ефіопських водойм, археї процвітали. Їх не було там, де вміст солей сягав 50%, а рН наближався до 0. Нежилим виявилися водойми, перенасичені магнієм і кальцієм і навіть звичайною кухонною сіллю, у яких рівень рН був близький до 0.

Варто відзначити, що ще одна "межа населеності" була знайдена вченими в минулому році під час досліджень зразків грунту з Антарктиди, які нещодавно відкрилися через танення льодовика Шеклтон. Незважаючи на те, що грунт під льодом зберіг безліч різноманітних мікробів, поверхня залишилася повністю позбавленою життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше експериментальний марсохід Zoë виявив в пустелі Атакама бактерії, деякі з яких виявилися невідомі науці і здатні вижити в умовах Червоної планети. Бактерії виявилися пристосовані до екстремально посушливого клімату.