UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Сонці помітили гігантський «водоспад» плазми

Його вдалося сфотографувати.

Астрофотограф зміг сфотографувати гігантську «стіну» з плазми, що падає на поверхню Сонця з неймовірною швидкістю. Як повідомляє Space.com, такі «водоспади» відомі як протуберанці сонячної корони.

Сфотографувати протуберанець зміг аргентинець Едуардо Шабергер Пупо за допомогою спеціального обладнання. За його словами, «стіна» з плазми піднялася приблизно на 100 тисяч кілометрів над поверхнею Сонця.

Читайте також: Сонце випустило новий потужний спалах, який викликав проблеми на Землі

Протуберанці сонячної корони схожі на звичайні протуберанці – петлі плазми чи іонізованого газу, що викидаються з поверхні Сонця під впливом магнітних полів. Але протуберанці корони виникають поблизу полюсів зірки, де магнітні поля набагато сильніші, через що часто падають назад на Сонце.

Плазма таких протуберанців знаходиться у вільному падінні, але рухається на швидкості до 36 тисяч кілометрів на годину, що набагато швидше, ніж мають дозволити магнітні поля. Чому так відбувається, вчені поки що не знають.

Дослідження 2021 показало, що під час утворення протуберанці сонячної корони проходять дві фази. Повільну, коли плазма повільно викидається вгору, і швидку, коли вона прискорюється, наближаючись до висоти. Можливо, це впливає на те, як плазма падає на поверхню Сонця, але необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити це.

Нагадаємо, 23-24 березня жителі Землі могли спостерігати північні сяйва набагато далі на південь, ніж зазвичай. Їх викликала магнітна буря категорії G4 – найсильніша за останні шість років, яка обрушилася на нашу планету.