На фермерському полі у Новій Зеландії з'явилася тріщина, глибину якої можна порівняти з чотирма двоповерховими автобусами, а довжину – з двома футбольними полями. Як повідомляє Phys.org, тріщина з'явилася після тривалих дощів і привернула увагу вулканологів, оскільки оголила породи віком близько 60 тисяч років.
Глибина тріщини становить 20 метрів, а її довжина – 200 метрів. За словами вулканолога Бреда Скотта, з боків тріщини можна помітити відкладення вулканічних порід.
На думку дослідників, причиною появи тріщини став розмив вапняку в результаті тривалого впливу води. Вчені вважають, що вода розмивала вапняк протягом тисяч років, а рясні дощі, які пройшли в регіоні перед появою тріщини, завершили процес.
Сильна злива став ключовим фактором, що вплинув на розмір провалу. Незадовго до виникнення тріщини на острові пройшли рясні дощі, кількість опадів за 38 годин склало рекордні 170 міліметрів.
Тріщина є найбільшим яром у Новій Зеландії.
Раніше вчені заявили про те, що під льодами Західної Антарктики ховається кілька десятків тріщин глибиною близько кілометра, які були виточені на дні моря в більш холодні періоди історії Землі.