UA / RU
Підтримати ZN.ua

На пляжах в Нідерландах виявили близько 100 мертвих дельфінів

Справжня причина масового викиду на берег залишається загадкою.

Голландські вчені досліджують загадкову смерть сотні морських свиней, туші яких з минулого тижня вимивалися на північні пляжі країни, повідомляє Phys.org.

За словами місцевих екоактивістів, десятки мертвих морських свиней (Phocoena phocoena L.) помітили на островах в Північному морі недалеко від нідерландської берегової лінії.

Директор фонду SOS Dolphin Аннемарі ван ден Берг повідомила, що ще з минулого тижня вони знаходили безліч мертвих дельфінів, яких викинуло на пляж.

Всі тварини знаходилися в одному і тому ж стані розкладання, що дало біологам привід думати про те, що тварини померли в одному і тому ж місці.

Близько двох десятків тварин відправили на ветеринарний факультет Утрехтського університету, де їх усіх обстежують і спробують дізнатися причину смерті. Однак після розтину однієї морської свині, морський біолог Лоннеке Ейсселдейк повідомила, що справжня причина масової загибелі та викиду тварин на берег залишається загадкою.

Читайте також: Вчені розповіли, з чим було пов'язане одне з найшвидших потеплінь історії Землі

Однак вважають, що ссавців могли вбити після того, як їх потривожило будівництво вітряної електростанції в морі або військово-морські навчання, які почалися в морі навколо Ваденських островів минулого тижня. Або ж вони загинули від якоїсь хвороби.

Вчені будуть проводити подальші дослідження, щоб дізнатися причину різкої смерті такої великої кількості морських свиней. Також морський біолог Лоннеке Ейсселдейк проводитиме тестування на смертельний морбілівірус, який викликав масову загибель дельфінів раніше.

За словами Ван ден Берг, щорічно на голландських пляжах виявляють від 200 до 900 мертвих морських свиней - одного з найчисленніших роду китоподібних в північній частині Атлантичного океану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що в The Guardian написали, що сонцезахисний крем "вбиває" море. Щорічно до 14 тонн залишків сонцезахисних засобів потрапляють в океан.