UA / RU
Підтримати ZN.ua

На молодих червоних карликах зафіксовані суперспалахи

Вік вивчених астрономами зірок не досягає 40 мільйонів років.

Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" вивчили дані 12 червоних карликів віком менше 40 мільйонів років і зафіксували на них 18 суперспалахів, які супроводжувалися випромінюванням в далекому ультрафіолетовому діапазоні. Як повідомляє N+1, подібні спалахи в тисячу разів потужніші, ніж у менш молодих зірок, і можуть зашкодити атмосфері землеподібних планет, які обертаються навколо них.

У ході дослідження вчені вивчили активність червоних карликів, які входять в сузір'я Тукана і Годинник. Протягом 10 годин дослідникам вдалося зафіксувати 18 спалахів, кожен з яких був потужнішим за спалахи на Сонці і на більш старих червоних карликах.

Планети формуються біля молодих зірок, до яких відносяться і виявлені. Суперспалахи, тому, що потенційно можуть зашкодити атмосфері планет навколо них. Тим не менш, як уточнюють вчені, це не робить їх повністю непридатними для формування життя: швидше за все воно просто буде розвиватися не так, як на Землі.

Раніше вчені вивчили нові дані рентгенівської обсерваторії "Чандра" і виявили кільце яскравих джерел рентгенівського випромінювання в галактиці, яка розташовується на відстані 300 мільйонів світлових років від Землі.